Szkolenie adaptacyjne ,,StartUS"

 

9 października br. studenci I roku Uniwersytetu Szczecińskiego mieli okazję wziąć udział w III edycji studenckiego szkolenia adaptacyjnego ,,StartUS – Miasto, Uczelnia, Kariera” zorganizowanego w auli nowej im. prof. Przemysława Małka, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Podobnie jak w ubiegłym roku zakres tematyczny szkolenia obejmował 3 bloki tematyczne: Twoje Miasto, Twoja Kariera i Twoja Uczelnia, które poprowadzili: przedstawiciele Urzędu Miasta, Zachodniopomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy oraz przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Celem nadrzędnym trzygodzinnego spotkania było wprowadzenie nowoprzyjętych żaków w nieznane im dotąd środowisko akademickie, poprzez przekazanie im niezbędnych informacji na temat życia uczelni, rozwoju miasta oraz zachodniopomorskiego rynku pracy i możliwościach rozwoju kariery zawodowej już w trakcie studiów.

 

Mamy nadzieję, że wiedza, którą studenci nabyli podczas szkolenia zostanie przez nich umiejętnie wykorzystana już w trakcie studiów oraz stanie się drogowskazem na ich ścieżce do sukcesu zawodowego.

 

Sponsorzy nagród: